Media

Suflet

(na zdjęciu „Suflet z buraków” – zdjęcie pochodzi z mojego kalendarza kulinarnego Pięć Przemian)

W tym miejscu chciałabym Wam pokazać, jak jestem postrzegana przez media: prasę, internet, radio, TV. Na temat moich książek pojawiało się i pojawia sporo informacji w mediach. Dziś tylko kilka wpisów, postaram się jednak odnależć więcej tych starszych i wpisywać bieżące. Niestety wiele wpisów w internecie zaginęło bezpowrotnie – sytuacja jest dynamiczna, zamyka się jedne blogi, portale, otwiera następne, więc wielu wpisów na temat „Zaskakującego tofu” i „Zaskakującej kaszy & ryżu” już nie ma :(

………………………………………………………………………………………………………

1. Informacja z portalu: smacznego.pl Na tym portalu pojawiła się informacja o dziesięciu najciekawszych książkach kulinarnych roku 2012, wybranych przez Laurę Osękę, właścicielkę  znanej polskiej księgarni kulinarnej BOOKS FOR COOKS . 

 Moja książka pojawiła się tam w towarzystwie takich sław międzynarodowych, jak Jamie Oliver, Donna Hay, Katie Quinn Davies, nie wierzycie? Sami sprawdżcie :)

http://www.smacznego.pl/blog/najciekawsze-ksiazki-kulinarne-2012-roku/93

Poniżej fragment tego wpisu.

    „4. Mariola Białołęcka – Zaskakująca kasza i ryż

      Wyd. Czerwony Słoń 2012

„Kasza, choć zdrowa nie ma zbyt wielu zwolenników i kojarzy się głównie z dodatkiem do gulaszu lub mięsa. Nie musi tak być. Kasza i ryż dają wiele możliwości przygotowania wyjątkowych, pysznych dań, całkowicie nietypowych i nadzwyczajnych. Nowoczesnym przepisom towarzyszą piękne zdjęcia.”

(Dodam jeszcze, że przed chwilą dowiedziałam się, że obie moje książki – ta o tofu i „Zaskakująca kasza…” są polecane studentom jako wartościowe pozycje przez wykładowców (w tym profesorów) na Wydziale Dietetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. WOW!)

………………………………………………………………………………………………………….        

2. Pozytywna recenzja książki na portalu: ecowawa.pl

„W ponownym odkrywaniu naturalnego stylu życia, na nasze stoły coraz częściej trafiają dania, które jeszcze kilka lat temu kojarzyły się z ubogą i niekoniecznie smaczną kuchnią naszych babć. Te jeszcze chwilkę temu zapomniane potrawy to prawdziwa skarbnica wartości odżywczych i naturalne źródło zdrowia i urody. 

W nasze ręce trafiła ostatnio niezwykła książka, w której zaskoczyła nas kasza. Czy wiecie, że zawiera ona wszystkie substancje niezbędne do dobrego samopoczucia ? Znajdziemy w niej magnez, potas, witaminy z grupy B, kwas foliowy i aminokwasy. Czy nie lepiej zatem posilić się przysłowiową „miseczką kaszy” zamiast jeść żywność przetworzoną wzbogaconą minerałami i witaminami ? 

Przechodząc na dietę wegetariańską, gdzie kasza stanowi niezwykle istotny element diety, przekonaliśmy się, że jej przyrządzenie i kombinacja z innymi składnikami wymaga pewnej wiedzy, ponieważ z kuchni naszych babć znamy ją najczęściej w połączeniu z gulaszem mięsnym lub jajkiem sadzonym. 

Fantastycznym źródłem wiedzy i inspiracji okazała się książka Marioli Białołęckiej „Zaskakująca kasza i ryż”, która nauczyła nas nie tylko przyrządzania kaszy na słono, lecz także na słodko i w połączeniu z najpyszniejszymi dodatkami świata.”

http://ecowawa.pl/index.php/artykuly/id/2/2273

……………………………………………………………………………………………………

3. Recenzja z portalu: zdrowenienudne.pl (jedna ze stron sponsora książki – Firmy Kupiec)

„Ryż i kasza to jedne z najpopularniejszych dodatków do obiadu, często produkty te dodajemy też do sałatek. Choć to niewiarygodne, kasza i ryż mogą też okazać się niezastąpionym składnikiem… deseru, np. babeczek z czekoladą. Niewiarygodne? A jednak! Książka Marioli Białołęckiej pt. ”Zaskakująca kasza i ryż” udowadnia, że z produktów tych wyczarować można zupełnie niestandardowe i przepyszne dania.”

http://www.zdrowenienudne.pl/artykul/zaskakujaca_kasza

……………………………………………………………………………………………………….

4. Kolejna miła recenzja z portalu pichcenie.pl

Zaskakująca kasza i ryż

lut. 20 Książki kucharskie

„W kaszach i ryżach znajdzie się wszystko to, co jest niezbędne dla zdrowej diety i dobrego samopoczucia, w tym aminokwasy, kwas foliowy, potas, magnez, witaminy z grupy B oraz inne minerały. Regularne jedzenie powyższych produktów sprawi, że nie trzeba ich będzie uzupełniać sztucznymi suplementami, na czym nasz organizm z pewnością skorzysta. O tym, jak je wykorzystać tworząc niesamowite dania, w książce „Zaskakująca kasza & ryż” pisze Mariola Białołęcka.”

http://pichcenie.pl/zaskakujaca-kasza-ryz/

 …………………………………………………………………………………………..

4a. Pozytywna recenzja z czasopisma „Twój Styl” napisana przez sekretarza redakcji Ewę Awdziejczyk. Pani Ewa napisała w mailu do mnie:

Dzien  dobry, 

prowadze kolumnę kulinarną: „Wyszukane” w Twoim stylu i w najbliższym numerze zaprezentuję Pani książkę „Zaskakująca kasza i ryż”. Gratuluję! Fantastyczna książka i potrawy.
               Pozdrawiam,
                                   Ewa Awdziejczyk
Twój Styl

……………………………………………………………………………………………………….

5. I kilka pozytywnych uwag z różnych blogów. Żałuję, że nie kopiowałam wpisów na bieżąco, ponieważ teraz wielu już nie mogę znależć. Ale nie myślałam, że kiedykolwiek będę chciała się nimi pochwalić. Wiele bliskich mi osób zarzuca mi, że za mało o sobie mówię i że za rzadko się pokazuję publicznie, czas to chyba zmienić  :) 

…………………………………………………………………………………………………..

- Bolognese z kaszy gryczanej

4 stycznia 2012 Autor Edyta

„A przepis pochodzi z jednego z moich ostatnich nabytków książkowych, można powiedzieć prezentu gwiazdkowego od siebie samej, pod tytułem. „Zaskakująca kasza i ryż” autorstwa Marioli Białołędzkiej. Jest to pozycja szczególnie polecana dla osób ciągle jeszcze do kasz nie przekonanych. W książce znaleźć można nie tylko niesamowite przepisy z kaszą w roli głównej (np. sernik kokosowy z kaszy jaglanej, jaglany Lawasz, gryczany pudding, gryczana nutella, placki z dzikiego ryżu, czy chociażby prezentowane dziś bolognese z kaszy gryczanej), ale również ciekawe informacje o właściwościach i rodzajach kasz.”

„U mnie co prawda kasze goszczą w kuchni często i nie trzeba mnie do nich przekonywać, jednak z pewnością sięgnę po kolejne przepisy z tej książki którą Wam serdecznie polecam.”

http://www.ekoquchnia.pl/2012/01/bolognese-z-kaszy-gryczanej/

……………………………………………………………………………………………..

Kulinarny Blog Krysi

KUKURYDZIANA FRITTATA (BEZJAJECZNA)

25 Sierpień 2012 · – autor: Krystyna Gerc

„Inspirację zaczerpnęłam z fenomenalnej książki “Zaskakująca kasza i ryż” , przepis jest inny natomiast pomysł bardzo mi się podobał. Polecam tą książkę jeśli kochasz kaszę a chcesz ją spróbować w nowej odsłonie (pudding z kaszy gryczanej, krokiety z polenty, jogurt z kaszy jęczmiennej…)”

http://conaobiad.wordpress.com/2012/08/25/kukurydziana-frittata-bezjajeczna/

……………………………………………………………………………………………….

KTOJADASALATKI ♦ SIERPIEŃ 1, 2012 ♦ DODAJ KOMENTARZ

„Przepis zaczerpnęłam z książki Marioli Białołęckiej “Zaskakująca kasza & ryż”. Starannie wydana książka, z pięknymi zdjęciami i niesamowitymi pomysłami na wykorzystanie poczciwych, niedocenianych kasz.”

http://ktojadasalatki.wordpress.com/2012/08/01/baklazany-w-panierce-z-kaszy-gryczanej/

Dodaj komentarz