Jest już ponownie dostępna! :)

kasza okladka

Moja książka „Zaskakująca kasza & ryż” jest już ponownie w sprzedaży! Można ją zamawiać na stronie: www.czerwonyslon.com.pl W książce nowatorskie przepisy z kaszy jaglanej, gryczanej, kukurydzianej, jęczmiennej, manny, kuskusu oraz ryżu (który tak naprawdę jest kaszą ryżową – więcej o tym w książce). Poza tym dwa bardzo ciekawe wywiady ze sponsorami książki – ludżmi, którzy odnieśli duży sukces – Dariuszem Jachowiczem z firmy ASE i Hanną Łopuchow z firmy FEMI. Opowiadają o swojej drodze do sukcesu, pracy z emocjami, wysiłku, który trzeba podjąć, żeby coś osiągnąć, a także dzielą się z nami swoimi pomysłami na kasze. 

W książce znajdziecie też sporo użytecznych informacji o kaszach, czym są, skąd pochodzą, poznacie różne sposoby ich przyrządzania, jednym słowem kaszowe know-how, które pomógł nam stworzyć główny sponsor książki firma KUPIEC

ksiazki kilka

Sama bardzo lubię tę książkę i cieszę się jak dziecko, że znów jest dostępna na rynku i może wprowadzić więcej zdrowia do naszych domów. Warto jeść kasze, przyrządzając potrawy, które znajdziecie w książce, ponieważ kasze są produktem częściowo tylko oczyszczonym i zawierają w związku z tym całe mnóstwo wartościowych i korzystnych dla zdrowia składników: witamin, kwasów, białek, składników mineralnych, itp. Poza tym kasze odpowiednio przyrządzone są naprawdę smaczne. W książce „Zaskakująca kasza & ryż” pokazuję, jak można myśleć o kaszach nietradycyjnie i nowatorsko. Przyrządzone w ten sposób kasze zachwycają formą i smakiem. Kiedy po raz pierwszy zaprezentowałam te potrawy moim gościom, nie mogli uwierzyć, że z kasz można przygotować tak wiele potraw, w których nie tylko nie czuje się smaku kaszy, ale nawet nie można domyślić się, że są przygotowane z kaszy :)

Ta książka zmieniła podejście wielu osób do kasz. Teraz możecie sami się przekonać, dlaczego :) Poniżej trochę zdjęć z książki, dla zachęty :) Enjoy!

brownie z kaszy

(słynne już ciasto brownie z kaszy)

babka z kaszy

(babka z kaszy)

Lawasz z kaszy

(niemniej słynny płaski chlebek jaglany lawasz, o którym m.in. pisał Twój Styl)

krokiety

(krokiety z kaszy z sezamem)

a więcej zdjęć znajdziecie tu :)

I jeszcze kilka zdjęć historycznych, pokazujących druk książki i moje konsultacje z jej głównym sponsorem, firmą KUPIEC.

w siedzibie Kupca

(W siedzibie firmy KUPIEC – prezentuję jedne z pierwszych potraw. Od góry: „Krakersy z kaszy gryczanej”, „Sernik na zimno z kaszy jaglanej”, „Hummus z kaszy jaglanej”, „Muffinki z kaszy gryczanej”, „Quiche z kaszy jaglanej”. Jedno z wielu cennych spotkań w Paprotni (siedzibie naszego sponsora), pełne nieocenionych i pomocnych uwag ich technologów żywności. )

W drukarni

( Tu jestem już w drukarni, omawiamy kwestie kolorów po pierwszych wydrukowanych arkuszach.)

druk na godzine

(Zobaczcie, jaka wspaniała maszyna drukowała moją książkę – 9000 arkuszy na godzinę!)

Wydruk okladki

(Wydruk okładki – o ile dobrze pamiętam był to środek nocy, a my byliśmy naprawdę dzielni, ale najbardziej dzielni byli drukarze :)

Książkę można już zamawiać! :)

                                                                        LOVE,

                                                                                              Mariola

P.S. Więcej informacji o tym, jak powstaje książka, z pozycji nie tylko autora, ale przede wszystkim wydawcy, który ma wpływ na każdy element książki, pod tym linkiem: tu

………………………………………………………………………………………………….

Opracowanie przepisów – pomysł i wykonanie: Mariola Białołęcka

Zdjęcia – aranżacja i wykonanie: Mariola Białołęcka & Jacek Białołęcki

Copyright © 2010-2014 Jacek Białołęcki & Mariola Białołęcka | All Rights Reserved

 

8 thoughts on “Jest już ponownie dostępna! :)

  1. Książka rzeczywiście bardzo dobra. Zaskakujące pomysły, ale to brownie z kaszy gryczanej trochę dla mnie za ciężkie. Ale za to rozpływam się z zachwytu nad sernikiem z kaszy jaglanej. Bardzo mi też pasowało, creme brule z kaszy jęczmiennej :) Polecam.

    • Ja też bardzo lubię to moje creme brule z kaszy jęczmiennej :) a co do brownie, to właśnie taki jest ten rodzaj ciasta – jest ono ciężkie niezależnie od tego, z czego jest zrobione. I ciekawe jest to, że statystycznie rzecz biorąc, Polacy nie przepadają za tego rodzaju ciastami :) Jednak po publikacji mojej książki brownie z kaszy zrobiło się dość popularne :)

  2. Książka właśnie do mnie dotarła. Wspaniale wydana i oczywiście świetne przepisy. Nie dziwię się, że tak wiele osób Pani zainspirowała. Nigdy nie byłam w drukarni więc ten wpis mnie bardzo zaciekawił i nic dziwnego, że inni chcą go naśladować :)
    Życzę wszystkiego dobrego i żeby książka dobrze się sprzedawała bo na to zasługuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>